Code.org Cevap Anahtarı

 

code.org KURS 1 Cevap Anahtarı

CODE.ORG Kurs 1

CODE.ORG 1. KURS

(4-6 Yaş Arası)
Yeni okuyucular için Ders 1 ile başlayın. Yeni okuyucuların bilgisayar programı oluşturmalarında yardımcı olması, problem çözmedeki becerilerini geliştirmeleri, zor görevleri yapabilmeleri ve başkaları ile birlikte çalışabilmeleri için tasarlanmıştır. Dersin sonunda, öğrenciler, paylaşabilecekleri kendi farklı hikayelerini veya oyunlarını oluşturabilecekler. Anaokulu ve 1. sınıflar için önerilir. 

 code.org KURS 2 Cevap Anahtarı

CODE.ORG Kurs 2

CODE.ORG 2. KURS

(6 Yaş ve üstü)
Ders 2 önceden herhangi bir programlama deneyimi olmayan ve okuma-yazma bilen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu derste öğrenciler problem çözmek için programlama yaparken paylaşabilecekleri hikayeler ve interaktif oyun oluşturabilecekler. 2-5. Sınıflar için tavsiye edilir.

 code.org KURS 3 Cevap Anahtarı

CODE.ORG Kurs 3

CODE.ORG 3. KURS

( 8 Yaş ve üstü [2.Kurs Sonrası] )
Ders 3, Ders 2’yi alan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler, daha karmaşık sorunlar için esnek çözümler bulmak için önceki derste öğrendikleri programlama konularını daha çok inceleyecekler. Bu dersin sonunda, öğrenciler, herkesle paylaşabilecekleri interaktif hikaye ve oyun oluşturabilecekler. 4 ve 5. sınıflar için önerilir.

 code.org KURS 4 Cevap Anahtarı

CODE.ORG Kurs 4

CODE.ORG 4. KURS

( 10 Yaş ve üstü [3.Kurs Sonrası] )

Ders 4, ders 2 ve 3’ü almış öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler daha zor bulmacaları ve problemleri öğrendikleri çeşitli kavramları birleştirip kullanarak çözerler. Bu ders tamamlandığında, öğrencilerin şununla say döngüleri ve parametreli fonksiyonları kullanarak program yazabilecek yetiye ulaşacaklar. 4-8. sınıflar için önerilir.